ZOO Košice

ZOO Košice ponúka možnosť vidieť zvieratá z euroázijskej fauny, ktorým poskytuje skoro totožné prírodné podmienky v ktorých žijú aj vo voľnej prírode. Okrem Zoo Košice sú na Slovensku ďalšie 4 zoo ako napríklad Zoo Bojnice alebo ZOO Bratislava. Táto ZOO sa buduje už od roku 1979 a jej otvorenie pretrváva dodnes. Nachádza sa približne 21 minút autom od hlavného mesta čo znázorňuje aj táto mapka:

Staň sa ošetrovateľom

Košická ZOO ponúka pre návštevníkov rôzne atrakcie, ktorých sa môžu zúčastniť. Napríklad prežiť deň ako“ ošetrovateľ “ v zoo pričom si môžete vybrať či chcete spoznať primáty,  pavilón vtákov, malé šelmy, kopytníky alebo exotárium, minivitárium.

Tento zážitok je jednodňový a trvá približne od 7:00 do 14:00. V cene zážitku je okrem spoznávania zvierat obed v reštaurácií a certifikát o absolvovaní kurzu. A ako darček dostanete tričko s logom ZOO Košice.

Ak vás táto atrakcia zaujala, alebo by ste ju chceli poskytnúť ako darček niekomu blízkemu bude vás to stáť približne 70€. Darčekový poukaz môžete zakúpiť v e-shope zoo, alebo si ho objednať na vzdelavanie@zookosice.sk.

Jazda offroad ako v safari parku

Táto atrakcia stojí 120€ pre 4 osoby. Spolu so sprievodcom v terénnom aute môžete spoznať celú zoo detailnejšie. Okrem jazdy autom je v cene darček a 4x večera v Gazdovskom dvore Daktari ZOO. Jazda autom prebieha od júna do septembra  v čase od 15:00 do 16:30. Ak nemáte záujem o večeru cena jazdy sa zníži. Pre viac informácií alebo objednanie atrakcie kontaktujte propagacia@zookosice.sk.

Zoo organizuje aj prímestské tábory pre deti, noc v zoo alebo večernú prechádzku so sprievodcom. Pre viac podrobnejších informácií navštívte stránku Košickej ZOO.

 Ak by ste chceli ZOO finančne pomôcť môžete sa stať adoptívnym rodičom alebo partnerom chovu niektorého z uvedených druhov zvierat. Tým finančne pomôžete zvieratkám, ale aj ku tomu aby sa stala ZOO Košice najkrajšia v Európe.

Dinopark

Rodičia s deťmi určite ocenia časť dinoparku, kde máte možnosť vidieť zaujímavé dinosaury. Pre lepší zážitok sa v parku nachádza 3D kino v cene vstupenky kde sa premieta DinoAquarium alebo cesta do minulosti Zeme, čo je malý pavilón v ktorom sa nachádzajú artefakty z dávnych dôb ako napríklad pazúry Tyranosaura, zuby Deinonycha a mnoho ďalšieho. Taktiež je tu umiestnená unikátna rastlina Wollemi NOBLIS ktorá na zemi žila pred 175 mil. rokmi.

Cenník

 

  ZOO + DinoPark
(chcem pozrieť všetko)
ZOO
(idem iba do ZOO)
DinoPark
(už som v ZOO a chcem do DinoParku)
DOSPELÍ 6,40 € 3,00 € 5,00 €
Žiaci, Študenti, Dôchodcovia 3,20 € 1,50 € 2,50 €
DETI 2-6 rokov 1,50 € 0,70 € 1,20 €
Deti do 2 rokov zdarma zdarma zdarma
ZŤP Dospelí 2,50 € 1,20 € 2,20 €
ZŤP Deti zdarma zdarma zdarma

Vstup sa nedá realizovať samostatne. V cene vstupenky je zahrnuté aj 3D kino a okuliare zdarma.